AG Eindhoven, bijzondere activiteiten in goed gezelschap

literaire kring

Erasmus

ERASMUS

Lof der zotheid:
Erasmus en wat ons bindt

7 maart 2023, 19.30 uur,
Mogelijkheid diner vooraf, 18.00 uur

Inleiding door Ronald van Raak:

Over het onderwerp
We leven in tijden van polarisatie in de politiek, verharding in de media en verruwing van de omgangsvormen. Het lijkt ons te overkomen, alsof we er weinig aan zouden kunnen doen.

Iedereen heeft persoonlijke waarden, voor een belangrijk deel bepalen die wie we zijn en wat we zijn. Zonder gedeelde waarden kunnen wij mensen niet, gedeelde waarden die het samenleven mogelijk maken. 

Erasmus leerde hoe je kritisch kon denken en waarom je nooit kon vertrouwen op autoriteiten. Tegelijk liet deze filosoof zien hoe belangrijk het is om elkaar te begrijpen en waarden te delen.

Erasmus leefde vijf eeuwen geleden, maar zijn denkbeelden lijken in onze huidige tijd actueler dan ooit.

De leden van de Literaire Kring lazen of herlazen daartoe ‘De Lof der Zotheid’.

Over de spreker
Ronald van Raak is hoogleraar Erasmiaanse waarden aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Van 2006 tot 2021 was hij lid van de Tweede Kamer.


Deel deze pagina op uw sociale media