AG- lezing: AI, een zegen met uitdagingen.
Over het onderwerp:
Eric Postma neemt u mee in de geschiedenis en ontwikkeling van AI, met bijzondere aandacht voor Large Language Models en hoe die werken. Hij laat zien dat die modellen menselijk begrip lijken na te bootsen, maar via principieel andere wegen dan mensen dat doen. Ook zal hij ingaan op de actuele discussies m.b.t. AI. De betekenis van Dario Amode’s (Anthropic) essay van 'We Must Pace the Frontier' komt aan de orde. Maar ook opmerkingen als de computer wordt slimmer dan de mens, super intelligentie en nog meer.
Over de spreker:
Prof. Eric Postma M.Sc. is hoogleraar AI aan de Tilburg University en verbonden aan de Jheronimus Academy of Data Science in ‘s Hertogenbosch, een samenwerkingsverband tussen Tilburg University en de TU/e. Hij neem deel aan veel projecten op het gebied van AI.
Postma is van mening dat universiteit en onderzoekers zélf regie moeten houden over de technologie, in plaats van afhankelijk te zijn van commerciële partijen.
Evenement-informatie
| Startdatum | 18-11-2026 20:00 - 22:00 |
| Sluitingsdatum | 18-11-2026 - 19:55 |
| Max. deelnemers | 60 |
| Aantal plaatsen | 59 |
| Prijs per persoon | Toegang € 12,50; AG-leden en kennismakers € 5, mits ingelogd |
| Locatie | Meerlezaal |