Skip to main content

AG-NGIZ lezing: De NAVO in een onzekere wereld.

Dick Zandee

Over het onderwerp: 

Het NAVO-bondgenootschap heeft gezorgd voor meer dan 75 jaar vrede en veiligheid in Europa. De oorlog in Oekraïne en het presidentschap van Trump hebben Europa en Nederland wakker geschud. Militaire steun van de VS aan Europa lijkt niet meer zeker. De VS eist een aanzienlijk grotere bijdrage van de Europese NAVO-lidstaten.

Wat betekent dat voor de toekomst van de NAVO? Hoe belangrijk is en blijft de NAVO voor het beschermen van onze vrijheid? Blijft de VS in de NAVO? Wat kunnen we verwachten van de NAVO-top op 24 en 25 juni 2025 in Den Haag?

Op deze vragen maar ook onderwerpen als Europese defensie, maatschappelijke weerbaarheid, defensie-industrieën in Europa, etc. zal Dick Zandee in zijn lezing ingaan.

Over de spreker:

Dick Zandee is Senior Research Fellow en hoofd van het Security and Defence Programme bij Clingendael. Zijn onderzoek richt zich op veiligheids- en defensievraagstukken. Recente onderwerpen zijn: NAVO-top 2025, de toekomst van de NAVO, EU-NAVO-relaties, Europese strategische autonomie en de Europese defensie-industrie.

Dick is een veelgevraagd commentator in de media over veiligheids- en defensiekwesties.

Na zijn afstuderen aan de Universiteit Leiden heeft hij diverse politiek-militaire functies vervuld in Nederland en internationaal bij de NAVO en de EU.

Evenement-informatie

Startdatum 08-05-2025 - 20:00
Einddatum 08-05-2025 - 22:00
Inschrijven kan tot 08-05-2025 - 19:55
Max. deelnemers 70
Aantal beschikbare plaatsen 65
Prijs per persoon Leden en niet-leden € 5,00
Locatie Meerlezaal

Ticket-informatie

Tickettype Prijs Aantal beschikbare plaatsen
Ik ben bezoeker

(geen AG-lid of kennismaker en geen NGIZ-lid)

€5,00 22
Ik ben AG-lid of kennismaker €5,00 38
Ik ben NGIZ-lid €5,00 5